Susisiekite su mumis
Jaunimo g. 16, Širvintos
Telefonas: 8 (382) 52 355
E. p.: info (eta) sirvintuboruzele.lt
Klausimai
Draugaukime

Ruduo – pats turtingiausias ir dosniausias metų laikas, kai už langų jau dega šermukšnių laužai, soduose dar kaba sultingi raudonskruosčiai obuoliai, o gėlių darželius puošia jurginų žiedai. Gamta nusidažo pačiomis gražiausiomis spalvomis, medžiai apsipila auksu. Kaip smagu, kai einant po kojomis šnara lapai, tarsi norėdami ką papasakoti…

Įsibėgėjęs ruduo pažėrė ryškių spalvų gamą ir atnešė mums į darželį smagią šventę. Spalio 12 dieną Širvintų lopšelyje darželyje „Boružėlė“ (Jaunimo g. 16) šurmuliavo kasmetinė rudenėlio šventė – pramoga „Spalvoti linkėjimai rudeniui“. Į darželio kiemą sugužėjo visa gausi darželio bendruomenė. Šventė prasidėjo meninio ugdymo mokytojos pasveikinimu, kol neįsiveržė nedraugiška ir rudeniu nepatenkinta Ragana (socialinė pedagogė Inga Maslinskienė). Ji pareiškė, kad dievina juodą spalvą ir atėjo pavogti rudens spalvas. Tačiau vaikai kartu su nuotaikingu Ežiuku (mokytoja Zita Pranckėnienė) ir linksmuole Voveryte (mokytoja Aistė Šilgalienė) dainomis, linksmomis užduotėlėmis bei mįslėmis įrodė Raganai, kad spalvingasis ruduo su savo gėrybėmis yra nuostabus ir stebuklingas metų laikas. Vaikai dainavo daineles apie obuoliukus, grybus, minė mįsles apie rudenines gėrybes. Rūšiavo Ežiuko atsineštus obuolius pagal spalvas. Raganai ne tik  nepavyko pavogti rudens spalvų, bet ji dar ir suprato, kad ruduo nuostabus, o vaikų šventė smagi ir spalvota! Ragana pareiškė, kad nuo šiol ruduo bus jos mėgstamiausias metų laikas!

Rudeninės pramogos pabaigą vainikavo darželio kieme, po atviru dangumi įvykęs kūrybinių darbų pleneras „Paveikslas iš gamtinės medžiagos“. Kadangi visi vaikai – nuo pačių mažiausių iki vyriausių iš anksto ruošėsi, rinko kankorėžius, kaštonus, margaspalvius lapus, atsinešė griežinėliais pjaustytų morkų, tai visi drauge atsinešę gamtinę medžiagą panaudojo kūrybiniame procese kurdami bendrą paveikslą, kuris papuošė darželio kiemą.

Spalvų, linksmybių ir geros nuotaikos netrūko ir lopšelyje-darželyje „Boružėlė” – Vilniaus g. 55. Vaikai pasipuošę įvairių spalvų lapelių karūnėlėmis šoko, dainavo, vaišinosi Rudenėlio vaišėmis – grybukais. Darželio kieme taip pat vyko kūrybinių darbų pleneras, kur vaikai kartu su mokytojomis iš gamtinės medžiagos, daržovių, vaisių kūrė grupės paveikslus.

Šventinės pramogos metu visi prisipildė šiltomis emocijomis, praturtino pažintinį pasaulį, pajuto gamtos grožį, o svarbiausia – pasibuvo drauge ir visi įsitraukė bendrą kūrybinę veiklą. Pramogai pasibaigus ir visiems išsiskirsčius lopšelio darželio bendruomenė sugrįžo į įprastą dienotvarkę, bet visi šiek tiek kitokie – laimingesni, vieningesni, prikaupę širdis maloniai užliejančių įspūdžių ir su saldžiomis dovanėlėmis krepšeliuose.

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Sandra Judeikienė