Klausimai
Susisiekite su mumis
Jaunimo g. 16, Širvintos
Telefonas: 8 (382) 52 355
E. p.: info@sirvintuboruzele.lt
Draugaukime

Širvintų lopšelis-darželis „Boružėlė“ inicijavo kūrybinį projektą, kuriame dalyvavo ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigos iš Lietuvos. Projekto tikslas – tobulinti švietimo įstaigų socialines, bendravimo, pažinimo, menines kompetencijas, skatinti ugdymo įstaigų bendradarbiavimą ir sudaryti vaikams patirtinio mokymosi sėkmes. Jau pavadinimas „Rodos, jau girdžiu, kaip sunkiai kalas žodis, daigas, paukštis ir gerumas“  suteikia magiškos galios, prasmingų darbų ir auksinio rudens akimirkų. 1543 vaikai, 60 mokytojų, 40 įstaigų įsiliejo į kūrybos gretas. Paatvirausime… rengdami projekto nuostatus pagalvojome ar bus įdomu, ar bus patrauklu ir kiek tai svarbu ugdymo įstaigoms? Nesuklydome, dalyvių anketų gausumas pradžiugino, supratome, kad kolegos pasiilgę naujovių. Projektas sujungė keturis etapus. Pirmas etapas piešinių paroda „Į Žemę atkeliauja dėdė ruduo“. Piešiniai buvo demonstruojami Širvintų r. savivaldybės  Igno Šeiniaus  viešojoje  bibliotekoje. Antrasis etapas, kuriame susiliejo jausmai, solidarumas, atjauta  – gerumo akcija „Voratinklių gijose slepiasi gerumas“. Kūrybiškos auklėtojos vaikučiams parodė kokia gali būti gerumo galia, kaip mums svarbu perduoti žmoniškąsias vertybes kitiems, kokį pavyzdį mes parodome augančiai kartai. Trečiasis etapas meno dirbtuvės „Spalvomis trykštantis ruduo“ įtraukėme ir tėvelius, ir senelius. Darbuose (daržovių herojai su aprašymais, eilėmis) atsispindėjo meninės galios išraiškos. Labiausiai laukėme ketvirtojo etapo – nuotraukų parodos „Ruduo atkeliavo į mūsų miestą“. Susipažinkime… mes iš Jonavos, o mes iš Kauno Nemuno santakos, o mes iš Panevėžio aukštaičių plokštumos, o kur dar Žemaitijos kraštas, jūros gaiva iš Klaipėdos, Vilnius – sostinės didybė, Suvalkijos taisyklingos kalbos vaikai. Nesuvardinsime kiek pamatėme gražių vietų, o vaikai visi besišypsantys, laimingi. Projekto veiklos suvienijo įvairių specialybių žmones, nes dalyvavo įstaigų bendruomenės. Šiam tikslui sukūrėme Facebook paskyrą, kurioje džiuginome svečius išskirtinėmis vaikiškomis akimirkomis, savo atžalas galėjo pamatyti atokesnėse vietose gyvenantys artimieji.

Gruodžio 3 d. pedagogus pakvietėme į projekto refleksiją. Pradėjo renginį  lopšelio-darželio „Boružėlė“ vaikai su nuotaikinga programa. Auklėtojos pristatė projekto etapus, grožėjomės šių etapų akimirkomis, gėrėjomės gerosios patirties rezultatais ir sklaida. Įtakingiau ir stipriau jaučiamės kaip mus palaiko. Šio projekto globėja – Širvintų rajono merė Živilė Pinskuvienė  gėrėjosi nuveiktais darbais, skatino kurti vardan Lietuvos, juk projektas sutapo su Lietuvos 100-mečiu. Vaikams turime suteikti du dalykus – šaknis ir sparnus.

Dalyviams buvo įteiktos padėkos, atsiminimo dovanėlės apie mažą Širvintų kraštą, tačiau su gabiais ir iniciatyviais žmonėmis. Mūsų šventė-refleksija tęsėsi pas Širvintų rajono ūkininkę Dalią Ėmužytę, ekologiniame ožkų ūkyje. Ūkio šeimininkė svečiams pasakojo apie ūkyje vykstančius procesus, gamybą, realizaciją, skatino pažinti gamtą ir būtinai degustuoti ekologiško ūkio produkciją.

Pedagogai dalinosi projekto idėjomis, kalbėjome apie bendruomeniškumo ugdymo būdus ikimokykliniame ir priešmokykliniame  amžiuje. Sutarėme, kad dar susitiksime, dalyvausime ir draugausime.

Jau išgirdome kaip lengvai kalėsi geras ir skambus žodis, kėlėsi rudenio dosnumo daigai, praskrido paukštis su geromis žiniomis, o gerumo niekada nebūna per daug, ypatingai kai jį skleidžia tiek daug pozityvių ir mylinčių savo kraštą žmonių.

L. v. direktoriaus funkcijas Sondra Bartulienė