Klausimai
Susisiekite su mumis
Jaunimo g. 16, Širvintos
Telefonas: 8 (382) 52 355
E. p.: info@sirvintuboruzele.lt
Draugaukime

Atgimusi gamta dovanoja pačią gražiausią pavasario šventę – Šv. Velykas. Laukdamos Velykų Širvintų lopšelio-darželio „Boružėlė“ auklėtojos su vaikais puošė savo grupes. Kiekviena grupė stengėsi kuo žaismingiau prisikviesti pavasarį. Kad būtų smagiau laukti švenčių metodininkė Kristina Lieparskienė, meninio ugdymo mokytoja Dalytė Jakštienė, auklėtojos Aistė Šilgalienė ir Jolanta Andriuškevičienė pakvietė Širvintų rajono švietimo įstaigas į kūrybinių darbų parodą „Velykinė fantazija“. Taip siekiama puoselėti etninę kultūrą prisimenant lietuvių kalendorines šventes, papročius, tradicijas, apeigas, atskleisti vaikų, jų šeimos narių, pedagogų vaizduotės, kūrybinės laisvės, improvizacijos bei kūrybos džiaugsmą.
Tėvai, vaikai, auklėtojos kūrė kuo  spalvingesnes, žaismingesnes kompozicijas. Sustačius visas 84  kompozicijas su puokštėmis iš pražydusių pirmųjų gėlių, krepšeliais su įvairiaspalviais margučiais, zuikučiais, tekstilės, molio, medžio dirbiniais darželis nušvito įvairiomis spalvomis ir pakvipo Velykomis. Parodoje dalyvavo ne tik visos Širvintų rajono ikimokyklinės įstaigos (Bartkuškio, Gelvonų, Musninkų, Vileikiškių, Kernavės) , bet ir kolegės iš Ukmergės lopšelio-darželio „Buratinas“.
Antradienio rytą  pavasariškai papuošta muzikos salė sukvietė visų grupių vaikučius pasidžiaugti mažosiomis Velykėlėmis, paridenti margučius. Vaikus maloniai pasitiko Kiškutė, Velykė. Jos supažindino vaikus su Velykų šventės tradicijomis. Šventę vainikavo smagios dainos, žaidimai, kiaušinių ridenimas, supimasis, menamos mįslės, muzikiniai rateliai bei  organizuotos estafetės su margučiais. Pabaigoje Velykė visiems padovanojo po kiaušinį.
Juk ne veltui sakoma, kad kartu su pavasario saule ir Šv. Velykomis į žemę sugrįžta gyvenimas ir džiaugsmas.


Širvintų lopšelio-darželio „Boružėlė“
metodininkė Kristina Lieparskienė