Susisiekite su mumis
Jaunimo g. 16, Širvintos
Telefonas: 8 (382) 52 355
E. p.: info@sirvintuboruzele.lt
Klausimai
Draugaukime

Vasario 16-oji – išskirtinė data valstybės istorijoje, liudijanti Lietuvos laisvės ir nepriklausomybės siekius. Ši diena – mūsų vienybės, valstybingumo atkūrimo ir išsaugojimo simbolis, neatsiejamas nuo pagarbos savo tautos istorijai ir kiekvienam, kovojusiam už galimybę šiandien laisvai švęsti Lietuvos gimtadienį.

Besiruošdami šiai šventei papuošėme lopšelio-darželio aplinką: trispalviais akcentais dabinome langus, grupes, vaikai kartu su auklėtojomis gamino gėlytes, vėliavėles, širdeles.

Prieššventinę savaitę vyko įvairios veiklos, buvo daug kalbama apie artimiausią aplinką, gimtąsias Širvintas, įžymias Lietuvos vietas. Suprantamais būdais ir patraukliomis priemonėmis pedagogės ugdytiniams pasakojo apie svarbiausius Lietuvos istorijos įvykius, asmenybes, gamtos grožį, priminė vaikams Lietuvos valstybės simbolius. Vaikai domisi savo valstybe ir gimtine kurioje gyvena, ugdosi savo vietą šeimoje, tėvynėje.

Vykdomas  projekto „Širvintos vaiko akimis“, III-čias etapas – nuotykinis foto žaidimas „Atrask Širvintas". Jo metu kartu su šeimos nariais reikia rasti įvairias vietas, ar prisiminti seniai pamirštus lankytinus objektus, o gal susipažinti su miestu iš naujo. Žaidimo metu dalyviai gauna ypatingas nuotraukas – miesto vaizdus arba žinomus objektus, nufotografuotus tam tikru kampu. Radus reikiamą vietą, reikia prie jos nusifotografuoti ir atsiųsti fotonuotrauką. Džiugu, kad į šį projektą įsitraukė daug šeimų.

Vasario 13-14 dienomis Širvintų lopšelyje-darželyje „Boružėlė“ vyko šventiniai renginiai „Dainų ir eilėraščių pynė Lietuvai“, skirti vasario 16-ąjai paminėti.

Dainas apie Lietuvą, gimtinę, tėviškėlę dainavo viso darželio grupių vaikučiai ir mūsų socialiniai partneriai  iš Širvintų meno mokyklos. Tai buvusi mūsų ugdytinė smuikininkė Adriana Andriuškevičiūtė  ir dainų dainelės laureatė, solistė Austėja  Šimkutė. Jas atlydėjo muzikos mokytoja Jurga Sarpauskienė. Džiaugiamės bendradarbiavimu su Širvintų meno mokykla.

Lopšelio-darželio mažieji  skaitovai deklamavo eiles, kuriose buvo pasakojama, kur mūsų tėvynė, kaip surasti Lietuvą.

Vaikų rankelėse plazdėjo trispalvės vėliavėlės, paukšteliai.

Tikimės, kad šios savaitės renginiai palietė vaikų širdeles, skatino domėtis ir didžiuotis sava šalimi, o pažado – užaugus gyventi Lietuvoje –  vaikai tikrai nepamirš.

 

Lopšelio-darželio „Boružėlė“ metodininkė Kristina Lieparskienė