Klausimai
Susisiekite su mumis
Jaunimo g. 16, Širvintos
Telefonas: 8 (382) 52 355
E. p.: info@sirvintuboruzele.lt
Draugaukime

Pasakos nėra šiuolaikinio žmogaus išradimas, jos atkeliavo iš seniausių laikų tautosakos koridoriais. Visose pasaulio šalyse vaikams sekamos pasakos apie milžinus ir nykštukus, princus ir princeses, geras fėjas ir piktas raganas. Kiekvienas žmogus turi vilčių ir svajonių. Vaikams  pasakos padeda susikurti savą svajonę. Klausydamas pasakos vaikas susitapatina su herojais. Pasakos labai svarbios lavinant vaiko kūrybinę saviraišką.

Mūsų lopšelyje-darželyje „Boružėlė“ pasakos sekamos grupėse, salėje. Vaikai ne tik klausosi pasakų, bet ir patys kuria, vaidina, seka. Mes stengiamės sudominti, įtraukti vaikus į kūrybinę veiklą, sugalvoti kuo daugiau kūrybinės raiškos, „uždegti" vaiką. Kovo 28 dieną vaikai vaidino vieni kitiems „Po pasakos sparnu“.

Vaikai pajautė pasakos personažų išgyvenimus,  bandė  mėgstamą pasaką suvaidinti. Žaisdami pasaką, vaikai atskleidė savo jausmus, patyrimą, individualumą, tampo  savarankiškesni, labiau pasitikintys savimi. Vaikai visada mieliau vaidina ir žaidžia teatrą, nei klausosi ir stebi. Vaidindami įvairius gyvenimo vaizdelius, inscenizuodami pasakas, jie imituoja, pamėgdžioja ne tik suaugusiuosius, bet ir įvairius gyvūnėlius, paukščius, gamtos reiškinius, taip įgydami daugiau žinių apie aplinką. Veikėjų lūpomis jie mokosi taisyklingai kalbėti, lavinama vaizduotė.

Metodininkė Kristina Lieparskienė