Susisiekite su mumis
Jaunimo g. 16, Širvintos
Telefonas: 8 (382) 52 355
E. p.: info@sirvintuboruzele.lt
Klausimai
Draugaukime

Jei Jūsų vaikas lanko darželį, turbūt sutiksite, kad šeima ir vaikų darželis yra kartu atsakingi už vaiko gerovę, nes abu daro didelį poveikį vaiko raidai. Tai du vaiko gyvenimą formuojantys pasauliai, dvi socialinės aplinkos, kurių tarpusavio santykis labai svarbus ir gali būti įvairių formų. Širvintų lopšelio-darželio „Boružėlė“ „Kiškučių“ grupė spalio ir lapkričio mėnesį vykdė įdomų, prasmingą bendradarbiavimo su tėvais projektą „Mama, tėtis – auklėtoja(s) vienai valandai“. Projekto idėja kilo iš savo vaikų. Kartą mano mažoji sako: „Mama, kaip norėčiau pabūti pas tave grupėje. Reikėjo būti mano auklėtoja. Tiek jūs ten visko įdomaus veikiate.“  Tuomet susimąsčiau, jei nori mano vaikas, tai gal įdomu būtų ir kitiems vaikams pabūti kartu su savo tėveliais. Projekto tikslas – supažindinti tėvus su vaiko dienos ritmu darželyje, ugdymo(si) turiniu ir veikla, stebėti kaip vaikas socializuojasi tarp bendraamžių, atskleisti tėvų gebėjimus ir perteikti jų patirtį vaikams.

Labai nustebino toks didelis (80%) tėvų susidomėjimas šiuo projektu. Džiaugiamės, kad tėveliai aktyviai įsitraukė į ugdomąsias veiklas ne kaip stebėtojai, o kaip dalyviai. Visą mėnesį jie kruopščiai ruošėsi susitikimui su vaikais: išradingai organizavo eksperimentus, kūrybiškus dailės užsiėmimus, muzikinius žaidimus, gimtadienio pramogas, kepė gardų obuolių pyragą ir pan. Po šių veiklų iš tėvelių sulaukėme padėkos už tai, kad turėjo galimybę, kartu su pedagogais, pabūti su savo vaiku, pažinti jo gyvenimą darželyje.Tėveliai, dalindamiesi patirtimi, suvokė, kad visapusiškas auklėjimas prasideda šeimoje. Geranoriškas tėvų, vaikų ir pedagogų bendradarbiavimas suteikia galimybę visapusiškai ugdyti vaiko asmenybę. Tėvų dalyvavimas bendradarbiavimo projekte svarbus, kadangi jie gali  užtikrinti darnią vaikų grupės atmosferą vien būdami šalia, taip pat daugiau sužinoti apie vaiko aplinką, elgesį, ugdymąsi ir pasiekimus. Po apsilankymo grupėje žino, kad vaikus palieka saugiai, patikėdami ir pasitikėdami. Tėvai nuolat baiminasi, kad dėl savo vaikų daro per mažai ir galėtų padaryti daugiau. Bet iš tikrųjų jie daro daugiau nei jiems atrodo, pamiršdami, kad vaikas gali daug ką padaryti ir pats. Vaikų raidą ir ugdymą – nelengva suderinti, todėl nenuostabu, kad jaučiamas nuolatinis jaudulys dėl to, kaip juos ugdome mes, auklėtojai.

Už aktyvų dalyvavimą projekte, tėvams atsidėkojome pagyrimu, padėka ir maloniomis staigmenėlėmis…

Vaikai matydami glaudų tėvų ir pedagogų bendradarbiavimą, jaučiasi saugesni, labiau pasitiki savimi, didėja motyvacija įvairioms veikloms (ypač kai auklėtoja(s) – jo mama ar tėtis). Taip vaikai turi puikią galimybę stebėti suaugusiuosius ir mokytis tinkamai elgtis naujose situacijose.

Geriausia, ką gali tėvai – kalbėtis su vaikais, žaisti su jais. Tiesiog būti šalia. Labiausiai vaikams reikia tėvų – daugiau nei kompiuterių ar naujo telefono. Juk nieko nėra maloniau, kaip matyti linksmą, besišypsantį ir laimingą vaiką!

Tėvų refleksija:

„Vaikams gera patirtis kiekvienąkart vis su kitom mamytėm“. (R.Š.)

„Aš visada galvojau, kad pas juos viduje būna chaosas, kai tiek daug vaikų. O ten tokia ramuma, visi klauso…<…> Auklėtoja pasako einam plaut rankyčių, visi stoja ir vorele eina, nusiplauna ir toks vaizdas, kad skaityti moka, susiranda savo rankšluostėlius, nusivalo rankas.“ (A.P.)

Buvo labai smagu apsilankyti. Auklėtojos mūsų tikrai vertos medalių. Yra ką veikt su tokia skirtingų vaikų šaika…“ (E.K.)

„Puikiai laiką praleidom, visi vaikai nuostabūs… <…> Kiekviena mergaitė apsikabint nori, prisiglaust, papasakot…“ (K.L.)

„Ačiū dar kartelį. Buvo tikrai smagu pabūti. Nuostabi aplinka…“ (R.B.)

 

Širvintų lopšelio-darželio „Boružėlė“ ikimokyklinio ugdymo pedagogė  Aistė Šilgalienė