Klausimai
Susisiekite su mumis
Jaunimo g. 16, Širvintos
Telefonas: 8 (382) 52 355
E. p.: info@sirvintuboruzele.lt
Draugaukime

Išlikime ramūs tarp šurmulio ir skubėjimo, savo darbą dirbkime visa širdimi, kad ir koks  jis būtų. Šiandien pas mus šurmulys. Šurmulys gerąja prasme. Mes ruošiamės švęsti Lietuvos gimimo dieną. Mūsų mažieji ugdytiniai puikiai supranta, kad gimimo diena būna vieną kartą metuose. Todėl 2018-uosius metus mes minėsime šventėse, akcijose, pokalbiuose, dainose, viktorinose, projektuose, kad ilgiau suprastume, jog gimimo diena – šventės prasmę, kurioje veikla bus įdomesnė, integruota į visą bendruomenę.

Minint 100-ąsias Lietuvos atkūrimo metines dalyvavome respublikiniame interaktyviame ikimokyklinukų ir priešmokyklinukų projekte „Kaip surasti Lietuvą?“. Šiemet mūsų lopšelis-darželis organizavo šventinį rytmetį, o mūsų partneriai buvo Utenos lopšelis-darželis „Pasaka”. Priešmokyklinių grupių vaikai  buvo pasipuošę šventiniais drabužiais. Nekiekvieną dieną  dalyvaujame interaktyvioje viktorinoje. Vaikai komentavo apie savo miestą, darželį, grupes, uždavė klausimus vieni kitiems. Pasveikinome Utenos vaikučius dainomis apie Lietuvą. 

Na, o kitose grupėse taip pat šurmuliavo šventinė nuotaika. Grupių vaikučiai keliavo į svečius vieni pas kitus. Kartu šoko, dainavo, deklamavo eiles, piešė, dėliojo dėliones. Vaikai ir auklėtojos pasiruošę, pasipuošę, drąsūs, geri… kaip vaikai. Auklėtojos į bendrą veiklą įjungė ir tėvelius. Tėveliai grupelėse rengdamiesi šventėms susidraugauja ir artimiau susibendrauja, stebėdami vieni kitų pasirodymus, palaiko, siūlo pagalbą. Visos grupės 11-ą valandą susirinko į lauką. Ir mažučiai, ir didesni rankose laikė balionus. Raudoni, žali, geltoni balionai kilo į dangų aukštai, taip kaip mūsų svajonės ir siekiai.

Vykdome akciją „Vaikai – vaikams”. Įjungėme į bendrą veiklą tėvelius, močiutes, tetas. Nuoširdžiai prašėme megzti kojines, pridedant po palinkėjimą, kurias dovanosime kitiems vaikams. Šios dovanos keliaus į Žemaitiją. Tegul visi žino, kad Širvintų krašto žmonės yra dosnūs, savo širdies ir rankų šiluma. Juk gimimo diena tai ne viena diena. Tad ištisus metus dovanosime mūsų svečiams smulkias ir malonias akimirkas. Mūsų darželio auklėtojos savo rankomis gamina rankdarbius. Visai nieko nekainuoja pradžiuginti ir pasveikinti kitą žmogų.

Įsijungėme į konkursų gausą. Mūsų vaikučiai dalyvauja Šiaulių, Kauno, Rokiškio miestų savivaldybių organizuojamuose konkuruose bei parodose: „Lietuvos karpiniai”, „Šimtmečio lėlė”, „Atvirukas Lietuvai”.

Apibendrinus, norisi prisiminti A. Faber ir E. Mazlish žodžius: „Ir tėvų ir mokytojų pastangos bus veltui, jei jie nesujungs savo jėgų ir kartu nesinaudos tais metodais, kurie padėtų įgyvendinti jų geranoriškus siekius“. Taigi viena aišku, kad, siekdami remti vaikų pažinimą ir tobulėjimą, tėvai ir pedagogai turi veikti išvien, negalima pasiekti gerų rezultatų atsiskyrus nuo šeimos, ypač tokiu metu, kai socialinėje aplinkoje ryškus laisvės ir atsakomybės nesupratimas arba neteisingas interpretavimas. Vaikų lūpomis kalbanti tiesa „Su gimimo diena, Lietuva. Būkime geri, linksmi ir  gražūs”.