Susisiekite su mumis
Jaunimo g. 16, Širvintos
Telefonas: 8 (382) 52 355
E. p.: info (eta) sirvintuboruzele.lt
Klausimai
Draugaukime

2023 m. rugsėjo 16-22 d. vyksta Europos judumo savaitė. Europos judumo savaitė yra tarptautinė iniciatyva, skirta didinti gyventojų sąmoningumą apie darnų judumą, siekiant keisti gyventojų keliavimo įpročius ir skatinti alternatyvius keliavimo būdus. Šių metų tema – „Tausokime energijos išteklius“, o šūkis „Judėk laisviau!“. Širvintų lopšelis-darželis „Boružėlė“ tęsia prasmingą tradiciją ir jungiasi prie šios kampanijos.

Pirmoji judumo savaitės veikla „Smagios mankštos diena“. Mankšta suteikia žvalumo visai dienai, vaikų atliekami pratimai išjudina visą kūną, stiprina raumenis, lavina lankstumą, laikyseną, pusiausvyrą ir koordinaciją, erdvės suvokimą, gerina šoklumą, ištvermę bei reakciją. Mankštintis vaikams yra smagu, nes į mankštos  fizinius pratimus yra integruoti muzikos, žaidimų, šokių elementai.

Antroji judumo savaitės veikla „Šokių diena“. Judėjimas, šokis – savaime vaikams maloni ir džiugi veikla. Kartu tai stiprybės ir sveikatos šaltinis. Judėjimas, apipintas nuotykiais, naujais patyrimais, teigiamomis emocijomis – pamatas vaiko sąmonėje gyventi sveikiau ir aktyviau.

Trečioji judumo savaitės veikla – Solidarumo bėgimas. 10! Tiek metų organizacija „Gelbėkit vaikus“ inicijuoja Solidarumo bėgimą, į kurį kiekvienais metais jungiasi vis daugiau Lietuvos ugdymo įstaigų. Iniciatyvos metu surinkta parama organizacijai leidžia kurti geresnę ateitį sunkumus patiriančioms bei pagalbos stokojančioms šeimoms bei vaikams, o iniciatyva padeda ugdyti solidarumą, bendrystę, skatinti pagalbą ir palaikymą šalia esantiems. Džiaugiamės ir didžiuojamės, kad visus šiuos metus Širvintų lopšelio-darželio „Boružėlė“ bendruomenė palaikė ir parėmė šią iniciatyvą, jau tapusia gražia mūsų įstaigos tradicija. Solidarumo bėgimą globoja Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir Lietuvos Respublikos Švietimo ir mokslo ministerija.

Ketvirtoji judumo savaitės veikla „Sporto diena“. Rugsėjo 22 d. minima „Diena be automobilio“. Visi raginami bent šią dieną mieste išsiversti be automobilio, ieškoti kitokių susisiekimo priemonių – eiti pėsčiomis, važiuoti dviračiu. Ši diena minima ir lopšelyje-darželyje „Boružėlė“. Tarptautinę dieną be automobilio įstaigoje vaikai sportavo, lenktyniavo, važinėjo dviratukais, paspirtukais. Prisiminė saugaus važinėjimosi su paspirtukais ir dviratukais taisykles.

Smagios veiklos suteikė visiems žvalumo ir energijos, daug teigiamų emocijų.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Violeta Rinkevičienė