Susisiekite su mumis
Jaunimo g. 16, Širvintos
Telefonas: 8 (382) 52 355
E. p.: info@sirvintuboruzele.lt
Klausimai
Draugaukime

Lopšelis-darželis „Boružėlė“ prisijungė prie Europos judumo savaitės, kuri rengiama kasmet rugsėjo 16-22 dienomis, kurios metu siekiama skatinti vaikų fizinį aktyvumą, ugdyti pozityvų požiūrį į sveiką gyvenseną, sudominant ugdytinius ir jų tėvelius netradicine veikla. Žinome, kad didžiausią naudą žmogus gauna tuomet, kai sportuoja lauke. Paskelbus pandemiją lopšelyje-darželyje ugdymas vyko nuotoliniu būdu, todėl vaikai neturėjo galimybės sportuoti lauke. 

Nors oras nelepino, judumo savaitę pradėjome ketvirtadienį, rugsėjo 16 dieną visuotine mankšta. Jos tikslas – skatinti vaiko poreikį judėti, lavinti judesius, formuoti taisyklingą laikyseną ir stiprinti  raumenis. Džiugu, kad vaikai labai nuoširdžiai atliko visus, net ir sudėtingesnius  pratimus. Laikas prabėgo nepastebimai, o vaikų veidukus puošė šypsenos, visi buvo linksmi, smagiai nusiteikę. 

Jau 8-erius metus iš eilės dalyvaujame VO „Gelbėkit vaikus" Solidarumo bėgime. Penktadienį vyko akcija „Apibėk darželį“ – tai ne tik mūsų lopšelio-darželio šventė, bet ir renginys, tapęs puikia kasmetine tradicija. Nors paskutiniai metai kiekvienam iš mūsų atnešė daug iššūkių, tačiau stengiamės nepamiršti kokia svarbi yra vienybė ir bendruomeniškumas. Džiaugėmės matydami su kokiu pasiryžimu vaikai stojo prie Solidarumo bėgimo starto linijos ir su kokiu pasididžiavimu finišavo. Vaikai savo mažais žingsneliais bėgo aplink darželį. Kas ratą, kas du, o vyresni ir tris. Vėliau kartu su draugais išbandė jėgas  estafetėse.

Pirmadienį, rugsėjo 20 dieną, Judumo savaitė tęsėsi vyresniųjų ir priešmokyklinių „Boružėlių“, „Viščiukų“, „Kiškučių“, „Nykštukų“, „Žiogelių“, „Spindulėlių" ir „Pagrandukų" grupių vaikų išvyka į Briedžių taką. Mažieji žygeiviai buvo puikiai nusiteikę, nes turėjo svarbų tikslą – suskaičiuoti, kiek nueis žingsnelių. O tai nebuvo lengva… Išvykoje grožėjosi nuostabiu mūsų miestu ir, žinoma, nepamiršo pasportuoti prie vandens su būriu draugų.

Antradienį, rugsėjo 21 dieną, vyko džiaugsmingas pasivažinėjimas įvairiomis riedančiomis priemonėmis aplink darželį. Vaikai į įstaigą atvyko dviratukais, paspirtukais ir kitomis aplinkai draugiškomis transporto priemonėmis, taip paminėdami Tarptautinę dieną be automobilio. Ugdytinius aplankė Širvintų rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnės Olesia Fedotova ir Ginta Čepienė, bei policijos bičiulis šuo Amsis. Policijos pareigūnės priminė kaip reikia elgtis gatvėje su dviratukais ir paspirtukais, papasakojo apie kelyje tykančius pavojus, paaiškino, kodėl reikalingas šalmas ir atšvaitas, kaip reikia elgtis kelyje tamsiuoju paros metu.

Savaitės renginius užbaigėme visos bendruomenės sporto švente. Kiekviena grupė, pasitelkdama išmonę ir fantaziją, parengė žaidimus, estafetes, balansines trasas, išbandė ėjimą su lazdomis. Juk visiems kartu neįveikiamų užduočių nėra. Vaikai ir pedagogai aktyviai ir smagiai leido laiką lauke. Judėjimas – maloni ir džiugi veikla, stiprybės ir sveikatos šaltinis!

Širvintų lopšelio-darželio „Boružėlė“ metodininkė Kristina Lieparskienė