Susisiekite su mumis
Jaunimo g. 16, Širvintos
Telefonas: +370 382 52 355
E. p.: info (eta) sirvintuboruzele.lt
Klausimai
Draugaukime

Širvintų lopšelis-darželis „Boružėlė“ dalyvauja respublikiniame gamtosauginiame projekte „Čiulbėkit paukšteliai mylimoj šalelėj“, kuris skirtas vaikų ekologiniam sąmoningumui ir pilietiškumui ugdyti. Projekto trukmė 2018-02-12 iki 2018-05-04 ir jis vykdomas trimis etapais.
Pirmo etapo „Sveiki sugrįžę namo“ metu lopšelyje-darželyje svečiavosi ornitologas Gediminas Petkus, kuris vaikus supažindino su įvairiomis inkilų formomis ir jų pagaminimo būdais. Pademonstravo atsivežtą inkilų kolekciją papasakojo ir parodė, kokie įvairūs gali būti inkilai ne tik paukščiams, bet ir drugiams, bitėms, šikšnosparniams ir netgi boružėlėms. Žodis „inkilas“ visuomenėje dažniausiai asocijuojasi su standartine keturkampe lentine dėžute, turinčia dugną, stogelį ir landą paukščiams įlįsti. Tačiau, šis žodis apima kur kas platesnę sąvoką ir apie tai turėjo galimybę sužinoti lopšelio-darželio ugdytiniai. Labai svarbu mokyti vaikus aktyviai ir taisyklingai rūpintis paukščių globa svarbiausiais jų gyvenimo ciklais – žiemos sezonu ir paukščių perėjimo metu. Informatyvi ir vaizdinga gamtininko edukacinė pamoka, padėjo vaikams pažinti paukščius, suprasti inkilų skirtumus, pajausti norą domėtis mus supančia gyvąja gamta.
Antro etapo „Namelius turėsiu ir linksmai čiulbėsiu“ metu vaikai piešė, spalvino, kūrė iš popieriaus įvairiaspalvius paukščius, juos margino, klausėsi sakmių, pasakojimų, pasakų apie paukščius, patarlių, priežodžių, mįslių apie čiulbuonėlius, žaidė žaidimus, dainavo dainas apie giesmininkus.   
Kovo 20 dieną, pasaulinę Žemės dieną, vyko inkilų kėlimo šventė. Vaikai nešini savo darbo įvairiaspalviais paukšteliais salėje dainavo, šoko, klausėsi pasakojimo, žiūrėjo vaizdo reportažus. Ta proga  lopšelyje-darželyje lankėsi svečiai iš  VĮ Valstybinės miškų urėdijos Ukmergės regioninio Žaliosios girininkijos. Miškininkai Vytautas Pašukonis ir Rimvydas Maslinskas papasakojo, kokios paukščių rūšys gyvena inkiluose, kaip teisingai juos iškabinti, į kurią pusę reikėtų juos atgręžti ir dar daug kitų įdomių ir svarbių dalykų. Sužinojome, kad inkiluose gyvena ne tik varnėnai, bet ir įvairių rūšių zylės, kukučiai, lipučiai, musinukės, klykuolės ir net pelėdos!
Šventę baigėme kieme. Visus pradžiugino mūsų tėvelių pagaminti inkilai, kuriuos pakabinome darželio kieme  ir padovanojome miškininkams, kad pakabintų miško paukšteliams. Dėkojame tėveliams. Renginio metu  buvo iškelta Žemės vėliava.
Inkilų kėlimas – ir prasminga, ir smagi „žalioji“ pamoka mums visiems ir mūsų vaikams. Rūpintis supančia gamta – kiekvieno žmogaus pareiga. Tad kviesdami kelti inkilus, siekėme ne tik padėti paukščiams, bet tuo pačiu ir ugdyti jaunąją kartą, mokydami ją pažinti, mylėti ir tausoti gamtą.
Trečio etapo metu vaikai turės galimybę naudojant įvairias menines raiškos formas ir priemones kurti parskrendančių paukščių piešinius parodai „Čiulbėkit paukšteliai mylimoj šalelėj“.


Lopšelio-darželio „Boružėlė“ metodininkė Kristina Lieparskienė