Susisiekite su mumis
Jaunimo g. 16, Širvintos
Telefonas: 8 (382) 52 355
E. p.: info (eta) sirvintuboruzele.lt
Klausimai
Draugaukime

Kas gali būti geriau ir sveikiau už sportą? Tik sportas ir žaidimai lauke! Širvintų lopšelyje-darželyje „Boružėlė“ veiklos netrūksta. Visus mokslo metus pedagogai organizavo vaikams sveikatingumo ir sporto užsiėmimus, vyko projekto „Fizinio aktyvumo skatinimas netradiciniais būdais“, finansuojamo iš Širvintų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos lėšų,  veiklos.  Sveikas  vaikas – aktyvus, linksmas, džiugios nuotaikos, geranoriškai nusiteikęs aplinkinių žmonių atžvilgiu. Jis komunikabilus, žingeidus, aktyvus, judrus, vystosi harmoningai, turi gerai išlavintas funkcines organizmo galimybes ir fizines ypatybes. Žingsnis po žingsnio, diena po dienos vaikas įgyja kaskart vis daugiau žinių apie asmens higieną, sveikatą, mitybą, fizinį aktyvumą, grūdinimąsi. Jis ne tik įgyja žinių, bet ir išmoksta saugoti sveikatą, supranta sveikatą silpninančių veiksnių žalą, suvokia, kaip teisingai elgtis.

Vasario 2 dieną lopšelyje-darželyje „Boružėlė“ vyko mankšta „Sportuojantis koridorius“. Tikslas – skatinti vaikų fizinį aktyvumą neįprastoje erdvėje – koridoriuje. Darželio koridorius pavirto žaisminga fizinio aktyvumo erdve. Vaikai ir pedagogės dalyvavo įvairiose estafetėse, išbandė netradicines rungtis. Sportuodami netradicinėje aplinkoje dalyviai patyrė daug emocinio pasitenkinimo, džiugių akimirkų, kuriomis dalinomės visą dieną.

Balandžio 20 d. visas gausus vaikų būrys susirinko darželio kieme į sporto šventę „Lietuvos mažųjų žaidynės 2023“. Lauke, skambant Lietuvos mažųjų žaidynių himnui, atlikome „Ąžuolo mankštą”, po mankštos laukė eisena, kuri buvo skirta sveikatą stiprinančių mokyklų 30-mečiui paminėti, įvairios rungtys, kliūčių ruožai, krepšinis, futbolas. Vaikai dalyvavo estafetėse, kurios pareikalavo ne tik greičio, jėgos, vikrumo, bet ir mąstymo bei pastabumo. Vaikai buvo apdovanoti diplomais. Sportas mus vienija ir teikia daug džiaugsmo.

Vasara prasidėjo gražia švente – Tarptautine vaikų gynimo diena ir sportine pramoga „Futboliuko ritmu”. Visų grupių vaikučiai ir mokytojos kieme kartu sportavo, žaidė, pūtė muilo burbulus.

Vyko smagi pramoga „Pasitaškom!“. Vaikai, vos pamatę vandenį, dažniausiai lekia į jį atsigaivinti ir žaisti. Ne išimtis ir miesto fontanai – juose juk vaikams dar smagiau: vanduo purškia iš visų pusių, čia dar ir šilta. Tad ir žaidimų mažieji fontanuose prisigalvojo pačių įvairiausių.

Projekto „Fizinio aktyvumo skatinimas netradiciniais būdais“, finansuojamo iš Širvintų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos lėšų,  veiklos paskatino visus kuo daugiau judėti, būti fiziškai aktyviems. Gavus finansavimą, atsirado didesnė galimybė stiprinti vaikų sveikatą, didinant fizinį aktyvumą, sporto aikštynas papildytas naujomis priemonėmis – kliūčių ruožu, kuris ugdo pasitikėjimą savimi bei tapo puikia pramoga vaikams aktyviai leisti laiką lauke.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Violeta Rinkevičienė