Susisiekite su mumis
Jaunimo g. 16, Širvintos
Telefonas: +370 382 52 355
E. p.: info (eta) sirvintuboruzele.lt
Klausimai
Draugaukime

Norime pasidžiaugti, jog mūsų lopšelis-darželis „Boružėlė“ dalyvavo mokyklų edukacinių erdvių 2022 metų konkurse, kurį organizavo Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras. Tapome  nugalėtojais  edukacinių erdvių konkurso savivaldybės etape ir patekome į nacionalinį etapą. Visoms į antrąjį etapą patekusioms mokykloms skiriamas prizas – nauja Lietuvos raudonoji knyga, kurią išleido Aplinkos ministerija.

Konkurso tikslas – aktyvinti mokyklų tikslingą, darnų ir estetišką edukacinių erdvių kūrimą ir kūrybišką jų naudojimą mokinių ugdymo procesui organizuoti, įtraukiant į praktinę veiklą visą mokyklos bendruomenę, skatinti mokyklų bendruomenių kūrybiškumą ir savarankiškumą, kuriant mokyklos vidaus ir lauko edukacines erdves, ugdyti vaikų ir jaunimo aplinkosaugos ir bendrąsias vertybes, formuojant mokyklos aplinkos savitumą, kuriant gamtos ir žmogaus sąlyčio aplinkoje zonas, stiprinti bendravimo ir bendradarbiavimo ryšius tarp mokyklų, skleisti gerąją patirtį.

Darželio teritorijoje nuolat atnaujinamas inventorius, įrengiamos naujos erdvės. Prie vaismedžių sodo atsirado svarstyklės, kuriomis vaikai sveria vaisius, daržoves, o norint sužinoti, kiek valandų, galima išbandyti žmogaus šešėlio saulės laikrodį. Visai šalia įsikūrė STEAM laboratorija, kurioje vaikai išmoksta išgirsti, užuosti, liečiant jausti, patys aktyviai veikti, tokiu būdu turtina savo patirtį. Pojūčių ir emocijų takelis moko pažinti ir įvardinti augalus, išreikšti savo emocijas. Priemonės „Pasaulio kryptys“ ir „Vėjo maišelis“ yra skirtos aiškintis pasaulio kryptis, gerina orientacijos įgūdžius. „Vėjo ir vaikų muzika“, „Skaičiuotuvas“, „Vabaliukų viešbutis“, „Paukščių viešbutis“, „Sveikatingumo takas“ bei pačių vaikų atrasta ir labai mėgstama  erdvė „Tyrinėjimų lobynas“ – tai erdvės, kuriose vaikai gali žaisti, sportuoti, tyrinėti ir atrasti.