

2014 m. kovo 27 d. Širvintų lopšelyje-darželyje „Buratinas“ vyko Širvintų rajono ikimokyklinio ugdymo metodinio būrelio metodinė diena – kūrybinės raiškos pramoga „Žaidžiame pasaką“.
Metodinėje dienoje dalyvavo Širvintų lopšelių-darželių „Saulutė“ ir „Buratinas“ ugdytiniai bei pedagogės. Laiptinės teatro spektaklį „Kas pasakė Miau?“ vaidino lopšelio-darželio „Buratinas“ „Žiogelių“ grupės vaikai (vadovės – priešmokyklinio ugdymo pedagogė Danguolė Šeipūnienė, meninio ugdymo mokytoja Dalytė Jakštienė).
Vėliau klausėmės kūrybinės etnografinės valandėlės „Šėriau žirgelį“, vaidino Širvintų lopšelio-darželio „Saulutė“ „Drugelių“ ir „Pagranduko“ grupių vaikai (vadovė muzikos mokytoja Rožė Polonskienė). Pabaigoje žiūrėjome spektaklį „Kas kiaušinyje gyvena?“, vaidino Širvintų lopšelio-darželio „Buratinas“ „Drugelių“ grupės vaikai (vadovės – auklėtoja Irena Černiauskienė, meninio ugdymo mokytoja Dalytė Jakštienė).
Aptardamos metodinės dienos rezultatus pedagogės nusprendė, kad vaidyba vaikams duoda labai daug. Pasakos ugdo vaikų gebėjimą įsiklausyti į pasakotoją, įsigilinti, susikaupti, atsipalaiduoti, persikūnyti į kitą asmenį, pasižiūrėti į save ir kitus iš šalies, tinkamai vertinti situaciją, skatina kurti ne tik dialogus, bet ir sceneles, dekoracijas. Taip pat moko vaikus draugiškumo, gerumo, darbštumo, drąsos, tinkamo elgesio, ugdo vaikų vaizduotę, fantaziją, estetinius jausmus, ugdo atsakomybę už rezultato siekimą bei padeda perimti tautos kultūrą.
Širvintų rajono ikimokyklinio ugdymo metodinio būrelio pirmininkė,
lopšelio-darželio ,,Buratinas” auklėtoja Aušra Vitkauskienė
Neseniai prabėgusiomis – 2013 m. rugsėjo 28 d. – spalio 5 d. – vyko VšĮ „Synergy LT“ tarptautinis projektas, kurio tikslas – asmeninis tobulėjimas ir ugdymas. Mokymai „Make it work“ (liet., “Padaryk, kad veiktų“) skirti kurti vaizdo ir foto medžiagą, kuri skatintų jaunimą prisijungti prie savanoriškos veiklos. Šiuose mokymuose dalyvavo 36 dalyviai iš 8 valstybių: Lietuvos, Latvijos, Olandijos, Jungtinės Karalystės, Ispanijos, Vengrijos, Rumunijos ir Turkijos.
2013 m. spalio 3 d. dviejų komandų dalyviai lankėsi ir mūsų lopšelyje-darželyje. Darė gerus darbus: grėbė rudeninius lapus, iškasė vasarines gėles, grupėse žaidė su vaikais, jiems dainavo, grojo gitara, rodė triukus, mokė pasisveikinti įvairiomis kalbomis bei įamžino vaikus kurdami trumpus filmukus apie savanorystę.
Džiaugiamės, jog savanorystė Lietuvoje darosi populiaresnė, žavimės tais jaunais žmonėmis, kurie inicijuoja įvairius socialinius projektus bei randa būdų, kaip padėti kitiems. Dėkojame savanoriams už entuziazmą ir geranoriškumą bei laukiame sugrįžtant!
VšĮ „Synergy LT“ sukurtus filmukus su mūsų lopšelio-darželio vaikais bei daugiau informacijos apie vykusį projektą galite rasti tinklalapyje http://miw.synergylt.lt/
Socialinė pedagogė Inga Maslinskienė
Lopšelio-darželio ugdytiniai Laimė Graužinytė ir Aringas Šileika (meninio ugdymo mokytojos Dalytė Jakštienė ir Sonata Žilinskienė) kovo 20 dieną, Širvintų Kultūros centre, dalyvavo rajoninėje vaikų ir jaunimo liaudies atlikėjų šventėje „Patrepsėlis“. Duetas dainavo lietuvių liaudies dainas „Oi tu, pelėda“ ir „Oželis“. Kanklėmis dainininkams pritarė Eglė Maslinskaitė (Širvintų meno mokykla, mokytoja Rūta Savickienė).
Lopšelio-darželio “Buratinas“ informacija
Kiekvienais metais, per pavasario lygiadienį, kovo 20 dieną, visame pasaulyje minima Žemės diena. Tradiciškai Žemės diena minėta ir Širvintų lopšelyje-darželyje „Buratinas“. Lopšelio-darželio pedagogės ir vaikučiai sveikino žemelę skambiomis dainomis, linkėjo žemelei atsibusti, sužydėti gražiausiomis spalvomis ir džiuginti kiekvieną prie jos prisilietusį. Kiek daug paslapčių slypi kiekviename gėlės žiede, pilkame žemės grumstelyje. Ar visi mokame tai pastebėti? Smagu, kad yra tokia diena, kai galime susimąstyti, išsakyti daug gražių žodžių mūsų Žemei…
Lopšelio-darželio „Buratinas“ informacija
Vykdant savaitės projektą „Amatai“, kovo 7 d. „Pelėdžiukų“ grupėje svečiavosi grupės ugdytinės Laimės mama – vilnos vėlėja – Oksana Graužinienė. Ji supažindino su vilnos vėlimo technika ir vėlimo reikmenimis. Pokalbio metu vaikai sužinojo apie vilnos savybes, stebėjo vilnos plauką per mikroskopą. Vėlėja mokė sukloti vilną keičiant kryptis, užleidžiant vilnos kuokštelius vieną ant kito. Vaikai, kurie niekada nėra bandę velti, pradėjo nuo veltinio rutuliukų ir juos sujungę padarė „Kirmėlytę“. Savo bendru pirmuoju darbeliu visi liko patenkinti.
„ Pelėdžiukų“ grupės auklėtoja Vida Stundienė
Kovo 6 dieną lopšelyje-darželyje apsilankė „Vikingų kaimo“ įkūrėjai Judita ir Mindaugas Korsakai apsirengę viduramžių drabužiais. „Nykštukų“ ir „Žvirbliukų“ grupių vaikai valandėlės metu sužinojo, kas yra vikingai, kur ir kaip jie gyveno. Vaikai, apsirengę senovės karių aprangą, „išbandė“ ginkluotę. Vikingai supažindino su senovės stalo žaidimais. O juk žaidimų metu vaikai įgyja naujų gebėjimų, įgūdžių, vertybių, naujos patirties.
„Nykštukų“ grupės auklėtoja Nijolė Vaidakienė
Žiema, žiema, bėk iš kiemo!
Jei nebėgsi, išvarysim,
Su botagais išbaidysim!
Užgavėnės – žiemos šventė, kurios paskirtis – išvyti žiemą ir prisišaukti pavasarį. Tai viena iš savičiausių ir žaismingiausių tradicinių švenčių. Vienas pagrindinių Užgavėnių šventės atributų yra kaukės ir persirenginėjimas. Seni žmonės sakydavo – jei Užgavėnių nešvęsi, tai visus metus nuo nelaimių neatsiginsi.
Mūsų lopšelyje-darželyje jau prieš savaitę vaikai su auklėtojomis ir tėveliais ruošėsi šiai šventei: darė kaukes, mokėsi Užgavėnėms skirtų dainelių, žaidimų, šūkavimų. Šventės dieną vieni tapo velniais, kiti čigonais, raganomis ar kitais tradiciniais Užgavėnių personažais. Užgavėnių šventė prasidėjo nuo persirengėlių eitynių po grupes. Persirengėliai linksmai sukosi rateliuose, prašė blynų dainuodami „Mes žydukai Lietuvos, norim blynų ir kavos“. Po Kanapinio (aukl. Rita Binkienė) ir Lašininio (aukl. Ona Grybauskienė) dvikovos kieme tapo aišku, kad žiema greitai užleis vietą pavasariui. Šventės pabaigoje nuoširdžiai skanduodami „Žiema, žiema, bėk iš kiemo“ sudegino žiemos simbolį Morę su vaikų „blogais darbeliais“. Pasilinksminę ir prisivaišinę gardžiais blynais, kuriuos iškepė mūsų lopšelio-darželio virėjos, sugrįžo į grupes. Tačiau šventė dar nesibaigė, vaikai vieni kitus vaišino atsineštais skanėstais. Po tokio triukšmingo žiemos varymo belieka laukti pirmųjų pavasario pranašų.
Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Kristina Lieparskienė
Dantų ėduonis pasaulyje viena labiausiai paplitusių ligų, todėl mūsų darželyje buvo vykdomas projektas „Sveikų dantukų paslaptys“. Jį organizavo sveikos gyvensenos, bei socialinės kompetencijos ugdymo metodinių grupelių pedagogės.
Projekto metu mažyliai įgijo ir patobulino turimas žinias apie dantukus, jų svarbą bei priežiūrą. Vaikai minė mįsles, atliko įvairias užduotis, apsilankė odontologo kabinete, surengė spalvingas dantų pastų ir vaikiškų šepetėlių parodas, žiūrėjo filmukus „Kaip gydomi dantukai“, „Paukščiukas Taris“, dalyvavo bendrame darželio renginyje „Sveiki dantukai“. Renginio metu burnos higienos praktinį užsiėmimą vedė VšĮ Širvintų r. pirminės sveikatos priežiūros centro burnos higienistė Rima Kirlienė.
Išplatintos tėveliams skirtos atmintinės „Kaip išsaugoti sveikus dantukus“, lankstinukai „Kad vaikų dantukai būtų sveiki“, tėvai kartu su vaikais namuose pildys „Dantukų priežiūros kalendorių“.
Projektas pavyko, o burnos higienos įgūdžių formavimą tęsime ir toliau. Nuo pat mažumės formuodami teisingus dantų priežiūros įpročius, išsaugosime ne tik gražią šypseną, bet ir bendrą vaiko gyvenimo kokybę.
Socialinės kompetencijos ugdymo metodinės grupelės narė,
socialinė pedagogė Inga Maslinskienė
Lopšelyje-darželyje „Buratinas“ vasario 13–14 d. vyko šventinis rytmetys „Linkėjimai Lietuvai“, skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo dienai paminėti. Vasario 16-oji neatsiejama nuo pagarbos savo tautos istorijai.
Skambant dainai „Mano kraštas“ į šventę rinkosi vaikai, auklėtojos, darželio darbuotojai. Mažieji ugdytiniai deklamavo eilėraščius, dainavo daineles, šoko lietuvių liaudies ratelius. Vaikai žiūrėjo filmukus apie Lietuvą, valstybės simbolius, žaidė mokomąjį kompiuterinį žaidimą „Pagauk 10 Lietuvos vėliavų”.
Šventės pabaigoje vaikai sustojo į „gyvą vėliavą" ir perdavė linkėjimus Lietuvai – “Tegu vaikai gimtos šalelės, ją myli taip, kaip mylim mes”.
Meninio ugdymo mokytojos Sonata Žilinskienė ir Dalytė Jakštienė
Sausio 6 dieną švenčiama Trijų Karalių – Baltazaro, Kasparo ir Merkelio – šventė. Tai žiemos švenčių pabaigtuvės. Sakoma, kad nuo Kalėdų iki Trijų karalių diena pailgėja per gaidžio žingsnį.
„Žiogelių“ grupės vaikai, persirengę Trimis Karaliais, atėjo pasveikinti salėje susirinkusių draugų. Vaikai sužinojo, kad Trys Karaliai, pamatę užtekėjusią virš Betliejaus žvaigždę, atskubėjo pasveikinti kūdikėlio Jėzaus ir atnešė dovanų: aukso, miros ir smilkalų.
Vaikai linksminosi, dainavo daineles, minė mįsles, žaidė. Po to atsisveikino su Trimis Karaliais ir nupuošė eglutę.
Meninio ugdymo mokytoja Dalytė Jakštienė